ЧОТИРИ ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПРИ ВИКОРИСТАННІ BIM В БУДІВНИЦТВІ

28.12.2022

Сакарі Лехтінен засновник Simplebim

Хоча BIM використовується в будівництві з 90-х років, галузь все ще стикається з одними й тими ж проблемами.

Використовується лише 20% даних, які BIM здатен генерувати.

По-перше, будівельні компанії не в повній мірі використовують свої BIM-дані. За нашими оцінками, вони використовують лише приблизно 20% цього.

Зараз використання BIM зводиться до координації моделі, 3D-демонстрацій (VR), BIM на місці (вимірювання, відбір даних, AR, 2D, 3D) і 3D-планування забудови.

Але можливості  BIM цим не обмежуються. BIM  повною мірою може надавати кількісні дані (вартість, закупівля, графік, логістика, технічне обслуговування), використовуватись для подальшого встановлення, контролю якості, анотацій та управління нерухомістю, а також для моделювання та аналізу.

Однак будівельні компанії не використовують переваги повного потенціалу даних BIM .

Постає питання чому?

Однією з причин є те , що в галузі багато BIM-спеціалістів загального профілю та дуже мало спеціалістів у прикладному BIM. Крім того, особи, які приймають рішення, дистанціюються від технологій, оскільки вони не розуміють їх і не розуміють, як ними користуватися.

НЕ ПРИДАТНІСТЬ ДАНИХ BIM ДО ОПРАЦЮВАННЯ.

Компанія Simplebim протягом останнього десятиліття, працюючи з клієнтами з перших вуст чує проблеми і ми знаємо основні причини, чому дані не використовуються ефективно будівельними компаніями:

  • Якість даних у більшості проектів низька – надто багато запитів із жорсткими графіками, на які мають реагувати розробники моделі (архітектори та інженери).
  • Дані моделі неузгоджені – вони надходять із різних джерел, місць, дисциплін дизайну та різних програм. Оскільки вони не стандартизовані, їх важко ефективно використовувати.
  • Будівельні проекти завжди унікальні і залежать від багатьох змінних.

РЕАКЦІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ

Протягом цього часу ми бачили численні спроби вирішити ці проблеми – вдосконалення програмного забезпечення, нові правила та вимоги до даних.

Тепер існує більше вимог до BIM, та більше нормативних актів (наприклад, Construction-Operations Building information exchange у Великобританії), а також Integrated Project Delivery IPD і системи для підтримки, управління та контролю проектів.

Однак ці заходи створили власні вторинні проблеми. Замість того, щоб вирішувати початкові проблеми, вони просто створили новий набір.

 

 

ЧОТИРИ ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ BIM

Хороша новина полягає в тому, що є інший спосіб! Сотні будівельних компаній по всьому світу використовують технологію Simplebim для:

✔️Стандартизації даних з моделей IFC

✔️Спрощення та автоматизації IFC

✔️Більш точного прогнозування, бюджетування та планування ресурсів

✔️Оцінки вартості

✔️Передачі та обслуговування

Крім того, вони використовують чотири процеси Simplebim, які ми завжди рекомендуємо, а саме:

  1. Зменшити вимоги до інформації з боку дизайнерів та архітекторів

Замість того, щоб вимагати надлишкову інформацію від дизайнерів і архітекторів, ми вважаємо, що вам потрібно зосередитися лише на перших трьох-п’яти вимогах (важлива інформація має залежати від сфери проектування та випадків використання).

Ідентифікаційна інформація кожного об’єкта та кількох інших елементів, пов’язаних із ним, є найважливішими речами, які потрібно зібрати. З цією інформацією ви зможете згенерувати більше інформації пізніше.

Таким чином ви зменшуєте вимоги до дизайнерів і архітекторів, але не отримуєте менше інформації.

  1. Стандартизуйте та впорядкуйте «вибрану інформацію»

Завжди організовуйте значення однаково, щоб структура даних була легкою у використанні. Створіть набір властивостей, який завжди буде однаковим, оскільки це значно полегшить використання та перевірку.

  1. Адаптуйте та збагачуйте дані

Після того, як ви відібрали інформацію, стандартизували та перевірили її, ви можете її збагатити. На цьому етапі ви можете додати додаткову інформацію, таку як групи, локації та нові об’єкти. Таким чином модель можна адаптувати до різних випадків використання. Тепер дані також можна автоматизувати, заощаджуючи сотні годин ручної роботи.

  1. Фільтруйте дані залежно від потреб кінцевого користувача

Завдяки новому групуванню інформації та/або об’єктів з’являються нові способи фільтрації даних – різні користувачі можуть вибирати потрібні їм дані. Наприклад, покупець матиме інший спосіб групування даних, ніж планувальник, менеджер проекту чи кошторисник.

На цьому етапі ви можете створювати групи, не запитуючи більше інформації у дизайнерів/архітекторів/інженерів MEP.

Тепер кінцеві користувачі можуть визначити, які об’єкти належать до якого місця, а також в якій кількості вони потрібні.

Після завершення кроків один, два, три та чотири, і у вас є полегшена версія IFC і це відкриває можливості для більш ефективного використання даних BIM.

 

НАВЧАННЯ ВСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СТОРІН ВИКОРИСТАННЮ BIM

Оскільки дані в IFC однакові, можна створити стандартний 3D-інтерфейс користувача та навчити його використовувати усі зацікавлені сторони у рамках циклу будівництва.

Зараз використання BIM безпосередньо залежить від людини та її можливостей використовувати BIM у цьому конкретному проекті. Проекти значною мірою залежать від їхніх індивідуальних навичок.

Саме тому шляхом стандартизації даних ви можете прокачати BIM можливості усіх користувачів в усіх ваших проектах. Вам більше не потрібно буде покладатися на суперфахівця з BIM, щоб отримати максимальну віддачу – базових навичок BIM достатньо.

А оскільки дані завжди мають однакову структуру, ви зможете створити стандартне навчальне відео. Таким чином, замість того, щоб намагатися навчати колег індивідуально, навчання можна проводити на вимогу, що є величезною перевагою та економією коштів.

АБСОЛЮТНО НОВИЙ СПОСІБ УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ

Стандартизація даних IFC відкриває абсолютно нові можливості для осіб, які приймають рішення, які раніше, можливо , уникали BIM.

На ранньому етапі менеджери з проектування та кошторисники тепер можуть порівнювати варіанти, запропоновані їм архітекторами. Вони зможуть приймати більш ранні та важливіші рішення ще до початку роботи на майданчику.

Використовуючи нещодавно стандартизовані дані BIM, вони можуть побачити різницю між величинами, легко порівняти ключові цифри, такі як: скільки площі в квадратних метрах є порівняно з квадратними метрами фасаду; скільки орендної площі порівняно із загальною площею. Вони можуть бачити зміни між версіями та їхній вплив на кількість, вартість і час.

ВИЗНАЧАЙТЕ ЗМІНИ В МОДЕЛЯХ, КОЛИ ВОНИ ВІДБУВАЮТЬСЯ

Наприклад, у великомасштабних будівлях, таких як лікарня, багато змінних відбувається одночасно. Може бути 15 архітекторів і 10 інженерів-конструкторів, які створюють моделі та вносять зміни в проект і надсилають нові моделі для проекту чи не щотижня. Майже неможливо стежити за тим, що відбувається, і визначити, які зміни були внесені.

Однак, використовуючи технологію Simplebim, ви можете використовувати Power BI для створення порту аналітичного перегляду для кожної з різних сторін задіяних у збірці моделі.

Кожен зможе побачити внесені зміни, такі як додані місця, нову кількість тощо, і зможе помітити зміни та зрозуміти, чому вони відбулися. Це набагато зрозуміліший і швидший спосіб отримати інформацію, перш ніж трапиться щось непоправне.

ОБ’ЄДНАЙТЕ ДАНІ BIM З ІНШИХ СИСТЕМ, ЩОБ МАТИ ПОВНУ КАРТИНУ.

Остаточне використання BIM даних, що автоматично оновлюються полягає в їх поєднанні з різними автоматизованими даними інших систем, такими як вартість, якість, графік, безпека тощо, що дозволяє особам, які приймають рішення, мати новий погляд з висоти пташиного польоту, щоб помічати тенденції та впевнено та  точніше робити прогнози. Можливості безмежні…

***

Якщо ви професіонал BIM і прагнете повністю розкрити потенціал BIM для своєї організації, але вам потрібна допомога Ви можете зв’язатись з нами та замовити демонстрацію або спитати про можливості.

Звертайтесь

НАШІ МІСЦЯДе нас знайти?
https://www.bimsolutions.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
БУДЕМО НА ЗВ'ЯЗКУСоціальні мережі
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
НАШІ МІСЦЯДе нас знайти?
https://www.bimsolutions.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
БУДЕМО НА ЗВ'ЯЗКУСоціальні посилання