Взаємодія програм для розрахунку конструкцій від Dlubal Software та BIM

10.11.2021

Усі проектувальники, особливо ті, що працюють для закордонних замовників, стикаються з проблемою різноманіття програмного забезпечення. У великих проектах кожен учасник може використовувати своє – нішеве, спеціалізоване, зручне йому, але завжди відмінне від вашого програмне забезпечення.

Тому для Dlubal Software дуже важливо забезпечити можливості для проектування в середовищі BIM. Численні інтерфейси, реалізовані в програмах розрахунку конструкцій RFEM і RSTAB, полегшують обмін даними з широко застосовуваним програмним забезпеченням (наприклад, з програмами CAD) і роблять його простим і зручним.

В родині Dlubal Software передбачені численні інтерфейси, інтегровані у RFEM та RSTAB за замовчуванням, ми наводимо основні найбільш поширені серед користувачів в Україні.

Інтерфейс з TEKLA Structures

Існує три можливості обміну даними між RFEM/RSTAB та Tekla Structures: інтерфейс stp дозволяє передавати файли даних каркасних моделей в обох напрямках, другий передає в RFEM/RSTAB аналітичну модель, створену та розміщену в Tekla Structures, третій прямий інтерфейс виконує обмін та регулювання фізичної моделі в обох напрямках.

Інтеграція в Autodesk Revit

Прямий в обох напрямках інтерфейс RFEM/RSTAB з Autodesk Revit не вимагає нічого зайвого: конструкція, створена RFEM/RSTAB, може бути візуалізована в Revit і підготовлена ​​для інженера-конструктора. Таким чином, можна розрахувати та спроектувати модель Revit у програмах RFEM/RSTAB. Наступні зміни моделі,  як у програмі Revit, так і RFEM/RSTAB, можна легко узгоджувати.

Інтеграція в Autodesk AutoCAD

Крім обміну даними за допомогою файлів DXF, RFEM/RSTAB підтримує прямий обмін з AutoCAD від Autodesk. Цей інтерфейс використовує найновішу .NET технологію. Ви можете розпочати обмін даними прямо в RFEM/RSTAB.

Інтерфейси програми RFEM для Rhino & Grasshopper

Двосторонній характер інтерфейсу RFEM-Rhino дозволяє здійснювати між обома програмами спільну передачу різних типів ліній та поверхонь (напр., площину, поверхню обертання або NURBS).

Інтерфейс Grasshopper дозволяє легко переносити в програму RFEM і різні поверхні включно з усіма їхніми властивостями (напр., матеріал, товщина і тип жорсткості), а також різні типи стрижнів з їх окремими властивостями, такими як матеріал, перетин або поворот.

Інтерфейс для SketchUp за допомогою інструмента 3skeng Steelwork

За допомогою програми 3skeng Steelwork у SktechUp можна експортувати файли IFC на основі “Виду розрахунку конструкції”. Цей вид містить конструктивну систему з шарнірами стрижнів та перерізами, а також характеристиками матеріалу. Використовуйте «Файл» → «Імпорт», щоб імпортувати файл IFC. Детальнішу інформацію можна знайти на сайті SHK Engineering and Consulting GmbH & Co. KG.

Інтерфейс продукту для сталевих конструкцій (*.stp)

Для передачі моделі, що складається тільки з стрижнів, було реалізовано інтерфейс продукту для сталевих конструкцій DSTV (Німецької асоціації сталевих конструкцій).

Microsoft Excel

Для повторного використання або підготовки значень, що вводяться в RFEM/RSTAB таблиці, доступний прямий інтерфейс з Microsoft Excel. Ви можете безпосередньо експортувати таблиці RFEM/RSTAB, окремо або все відразу, в таблиці Excel і навпаки. В Excel можна підготувати формули для параметричного введення та імпортувати їх у RFEM/RSTAB.

Інтерфейс IFC

Інтерфейс IFC (Industry Foundation Classes) розділений на кілька областей, які називаються видами. При імпорті та експорті даних, в першу чергу, підтримується StructuralAnalysisView.

Інтерфейс з Advance Steel (*.smlx)

За допомогою експорту SMLX (Steel Markup Language) можна переносити стрижневі конструкції з RSTAB або RFEM до Advance Steel.

Інтерфейс до програми IDEA StatiCa

Відтепер можна вільно експортувати різні стрижні, перерізи (зі сталі або бетону) та внутрішні сили із програми RFEM/RSTAB для подальшого розрахунку у програмі IDEA StatiCa. Більше того, при зміні моделі в RFEM/RSTAB усі дані будуть автоматично синхронізовані у програмі IDEA StatiCa.

Також можна перелічити програмне забезпечення з яким проектувальники України можуть зустрітися при виконанні закордонних проектів або при використанні в українських проектах обладнання закордонного виробництва:

Інтерфейс до програми RFEM для Nemetschek Allplan (* .asf)

Обмін даними с програмою Dietrich’s (*.ifc)

З’єднання RFEM с ConED

Інтерфейс SDNF (*.sdnf) для обміну з Intergraph Frameworks або Tekla Structures

Інтерфейс до програми Bentley ISM (*.ism.dgn)

RFEM Інтерфейс до програми GLASER -isb cad- (*.geo, *.fem)

Інтерфейс RFEM з DICAD STRAKON (*.cfe)

CIS/2 Structural Frame Schema (*.stp)

Інтерфейс RFEM с CADKON (*.esf)

Інтерфейс до програми SEMA

Інтерфейс до програми Hilti PROFIS Engineering Suite

Інтерфейс до програми VCmaster

НАШІ МІСЦЯДе нас знайти?
https://www.bimsolutions.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
БУДЕМО НА ЗВ'ЯЗКУСоціальні мережі
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
НАШІ МІСЦЯДе нас знайти?
https://www.bimsolutions.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
БУДЕМО НА ЗВ'ЯЗКУСоціальні посилання